Yarış Atı nedir ? At Uyanışı

By in
1048

BDO’nun haritasının büyüklüğü ve hızlı seyahat olmayışından dolayı atlar büyük önem arz etmektedir yani ne kadar hızlı atınız varsa zamandan o kadar tasarruf edersiniz. Oyundaki en hızlı atlar Rüya atlarıdır. Rüya atları 3’e ayrılır.

Pegasus/Ardunaat

Pegasus düşme hasarı yemiyor ve havada süzülebiliyor. Genelde kanatlarının ve duruşunun güzelliği ile oyuncuları büyülüyor.

Unicorn

Unicorn çölde farm yapmayı sevenler için ideal. Bildiğiniz üzere çölde atlar yavaşlıyor ama unicorn çölde de yeteneklerini kullanabildiğiniz ve yavaşlamayan bir at. Bunun yanında HP yenileme gibi yetenekleri de bulunuyor.

Doom

Doom 3 ani hızlanma yeteneğiyle en hızlı at diyebiliriz. Ayrıca çift kişilik özelliği olan tek rüya atı. Alan hasarı veren de bir yeteneği bulunuyor.

 

Bu atları nasıl elde ederiz ?

Bunun için öncelikle aşama 8 bir yarış atına ihtiyacımız var. Aşama 8 atın yarış atı olabilmesi için ihtiyacımız olan 7 adet skill var.

Bu skiller gelmezse ne yapabilirim ?

Oyunun bunun için ufak bir p2w ayarlamış. İnci markette binek sekmesinden alabileceğiniz Binek Becerisi Değişim Kuponu ile gitmesini istediğiniz skilli seçtikten sonra gelmesini istediğiniz skilli seçiyorsunuz ve bu kuponu kullanıyorsunuz. Ancak burada seçtiğiniz skillin gelme garantisi yok yani oyundaki her şey gibi o da şansınıza kalmış durumda.

At uyandırma denemesi için gerekli malzemeler

Atı uyandırmak için mevcut yarış atımızın eğitim expini %200 yapmamız gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacağız? Bunun için toplamda 6 adet eşya mevcut.

Bunları nasıl elde ederiz ?

Vahşi Yaratığın Ruh Kesesi : Mavi Balina veya Khalk avlayarak.

Gökkuşağı Süslü Mevye : İmparatorluk Teslimatı x10 takas ederek.

Esintili Deniz Kabuğu Yosunu : Balıkçılık yaparak.

Koyu Mavi Toynak : Tüm bölgelerde toplama yaparak.

Saf Orman Nefesi : Kamasylvia bölgesinde yaratık keserek.

Taş Kuyruk Yemi : Çiftçilik yan ürünlerini basit aşçılık yaparak.

Exp itemleri haricinde bize bir adet Krogdalo’nun Köken Taşı gerekmektedir.

Bu taşı nasıl elde edebiliriz ?

Bu taş Kamasylvia bölgesindeki yaratıklardan düşüyor. Diş Perisi Ormanı , Mirumok Harebeleri , Gyfin Rhasia Tapınağı.

Atı uyandırma denemesi nerede yapılır?

Bu işlemi Heidel’in sağında bulunan Taş Kuyruk At Çiftliğinde yapacağız.

Ahır Bekçisine geldiğimiz zaman atı ahıra bırakıyoruz. Atın üzerinde ekipman varsa bu ekipmanları çıkartmaya dikkat etmeliyiz. Atı ahıra koyduktan sonra Yarış Atı Eğitimine tıklıyoruz.

Ve önümüze böyle bir ekran çıkıyor;

Burada hangi atın gelmesini istiyorsak malzemeleri ona göre vermemiz gerekiyor. Bir malzeme ile %100’e ulaştıktan sonra her 2 malzemede bir %1 artış gösterir. Bu sebeple benim önerim 2 ayrı malzeme ile %100 yapmanız. Gerekli malzemeleri verdikten sonra exp %200 olacak ve Rüya Atı Uyanışına bastığınız an şansınıza göre at uyanacak veya başarısız olacaksınız. Her başarısızlıktan sonra +1 FS kazanırsınız ve basma ihtimalinizi yükseltir. Oyundaki klasik FS sistemi gibi düşünebilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT : At basmak hiç bir zaman önceliğiniz olmasın. Eğer şanslı değilseniz çok fazla para ve zaman kaybı demek. Özellikle yeni başlayan oyunculara bu olaya girişmesini önermem.

54321
(8 votes. Average 5 of 5)